Odbori, komisije, radna tijela Dеsetog saziva Narodne skupštine
Narodna skupština Republike Srpske konstituisala je nove sastave odbora, komisija i drugih parlamentarnih radnih tijela Desetog saziva.
PREGLED RADNIH TIJELA
NARODNE SKUPŠTINE REPUBLIKE SRPSKE –
DESETI SAZIV
1. KOMISIJA ZA IZBOR I IMENOVANjE
- Igor Žunić, predsjednik
- Davor Šešić, zamjenik predsjednika
- Dušica Šolaja, član
- Radovan Višković,član
- Darko Mitrić, član
- Goran Selak, član
- Dragan Galić, član
- Senad Bratić, član
- Duško Ivić, član
2. ADMINISTRATIVNA KOMISIJA
- Slavko Gligorić, predsjednik
- Milan Tubin, zamjenik predsjednika
- Radovan Višković, član
- Saša Popović,član
- Perica Bundalo, član
- Krsto Jandrić, član
- Kostadin Vasić, član
- Spomenka Stevanović, član
- Edin Ramić, član
3. ODBOR ZA USTAVNA PITANjA
- Nedeljko Čubrilović, predsjednik
- Davor Šešić, zamjenik predsjednika
- Valerija Lakić, član
- Dušica Šolaja, član
- Denis Šulić, član
- Perica Bundalo, član
- Milan Petković, član
- Maksim Skoko, član
- Darko Radić, spoljni član
- Milko Grmuša, spoljni član
4. ZAKONODAVNI ODBOR
- Dušica Šolaja, predsjednik
- Ivanka Marković, zamjenik predsjednika
- Valerija Lakić, član
- Srđan Mazalica, član
- Nedeljko Glamočak, član
- Gordana Vidović, član
- Milan Petković, član
- Andrea Dorić, član
- Darko Banjac, član
- Bojan Vidić, spoljni član
- Vladimir Kovačević, spoljni član
5. ODBOR ZA POLITIČKI SISTEM, PRAVOSUĐE I UPRAVU
- Dragan Čavić, predsjednik
- Ivanka Marković, zamjenik predsjednika
- Nikola Špirić, član
- Obren Marković, član
- Mladen Popović,član
- Ljubiša Krunić, član
- Goran Selak, član
- Mirko Sovilj, član
- Nebojša Marić, član
6. ODBOR ZA REVIZIJU
- Tomica Stojanović, predsjednik
- Risto Marić, zamjenik predsjednika
- Zoran Tegeltija, član
- Željka Stojičić, član
- Dražen Vrhovac,član
- Igor Crnadak, član
- Nebojša Vukanović, član
- Spomenko Stojanović, član
- Senad Bratić, član
7. ODBOR ZA PRIVREDU
- Maksim Skoko, predsjednik
- Milenko Vićanović, zamjenik predsjednika
- Ilija Tamindžija, član
- Nedeljko Ćorić, član
- Milutin Tasovac, član
- Miladin Stanić, član
- Milan Petković, član
- Milan Radović, član
- Danijel Jošić, član
- Ljubimko Čakalj, spoljni član
- Zoran Lukić, spoljni član
8. ODBOR ZA FINANSIJE I BUDžET
- Željka Stojičić, predsjednik
- Jelena Trivić, zamjenik predsjednika
- Nikola Špirić, član
- Zoran Tegeltija, član
- Nedeljko Ćorić, član
- Zoran Vidić, član
- Srđan Todorović, član
- Milan Radović, član
- Nebojša Marić, član
- Radmila Stojnić, spoljni član
- Milorad Sofrenić, spoljni član
9. ODBOR ZA PRAĆENjE STANjA U OBLASTI PENZIJSKO-INVALIDSKOG OSIGURANjA
- Milica Lovrić, predsjednik
- Zoran Vidić, zamjenik predsjednika
- Ognjen Žmirić, član
- Saša Popović,član
- Nataša Stevanović, član
- Savo Vulić, član
- Mirko Sovilj, član
- Rade Rakulj, spoljni član
- Slobodan Brdar, spoljni član
10. ODBOR ZA ZAŠTITU ŽIVOTNE SREDINE
- Ilija Tamindžija, predsjednik
- Risto Marić, zamjenik predsjednika
- Mladen Popović, član
- Aleksandar Subotić, član
- Darko Mitrić, član
- Milenko Vićanović, član
- Nataša Stevanović, član
- Milan Dakić, član
- Mijo Perkunić, član
11. ODBOR ZA EVROPSKE INTEGRACIJE I REGIONALNU SARADNjU
- Igor Crnadak, predsjednik
- Aleksandar Glavaš, zamjenik predsjednika
- Vlado Đajić, član
- Srđan Mazalica, član
- Andrea Dorić,član
- Željko Babić,član
- Senad Bratić, član
- Vanja Bajić, spoljni član
- Siniša Bundalo, spoljni član
12. ODBOR ZA BEZBJEDNOST
- Darko Babalj, predsjednik
- Goran Selak, zamjenik predsjednika
- Ilija Tamindžija, član
- Miroslav Vujičić, član
- Dragan Galić, član
- Kostadin Vasić, član
- Đorđe Popović, član
13. ODBOR ZA OBRAZOVANjE, NAUKU KULTURU I INFORMISANjE
- Gordana Tešanović, predsjednik
- Petar Đokić, zamjenik predsjednika
- Ranka Perić Romić, član
- Dražen Vrhovac, član
- Krsto Jandrić, član
- Natalija Trivić, član
- Ivanka Marković, član
- Dane Malešević, član
- Danijel Jošić, član
- Danijela Mrda, spoljni član
- Snježana Božić, spoljni član
14. ODBOR ZA PREDSTAVKE, PRIJEDLOGE I DRUŠTVENI NADZOR
- Draško Stanivuković, predsjednik
- Srđan Mazalica, zamjenik predsjednika
- Milutin Tasovac, član
- Nebojša Vukanović, član
- Aleksandar Fulurija, član
- Marinko Dragišić, član
- Milan Dakić, član
15. ODBOR ZA ZAŠTITU PRAVA IZBJEGLICA, RASELjENIH LICA I POVRATNIKA
- Milan Švraka, predsjednik
- Dane Malešević, zamjenik predsjednika
- Nataša Trifković,član
- Ranka Perić Romić, član
- Zoran Vidić, član
- Savo Vulić, član
- Begija Smajić, član
16. ODBOR JEDNAKIH MOGUĆNOSTI
- Mijo Perkunić, predsjednik
- Ivanka Marković, zamjenik predsjednika
- Nataša Trifković, član
- Mara Milošević, član
- Nataša Stevanović, član
- Andrea Dorić, član
- Đorđe Popović, član
17. ODBOR ZA POLjOPRIVREDU, ŠUMARSTVO I VODOPRIVREDU
- Obren Marković, predsjednik
- Tomica Stojanović, zamjenik predsjednika
- Ognjen Žmirić, član
- Miroslav Vujičić, član
- Natalija Trivić, član
- Spomenko Stojanović, član
- Edin Ramić, član
- Vesna Jungić, spoljni član
- Milorad Stjepanović, spoljni član
18. ODBOR ZA BORAČKO-INVALIDSKU ZAŠTITU
- Marinko Dragišić, predsjednik
- Ljubiša Krunić, zamjenik predsjednika
- Dragoslav Kabić, član
- Pero Petrović, član
- Nedeljko Glamočak, član
- Milan Tubin, član
- Slavko Gligorić, član
19. ODBOR ZA ZDRAVSTVO, RAD I SOCIJALNU POLITIKU
- Duško Ivić, predsjednik
- Milan Švraka, zamjenik predsjednika
- Milica Lovrić, član
- Gordana Tešanović, član
- Vlado Đajić, član
- Sonja Karadžić Jovičević, član
- Branko Butulija, član
- Aleksandar Fulurija, član
- Petar Đokić, član
- Goran Lončarević,spoljni član
- Neno Dobrijević, spoljni član
20. ODBOR ZA PITANjA DJECE, MLADIH I SPORTA
- Davor Šešić, predsjednik
- Denis Šulić, zamjenik predsjednka,
- Danijel Jošić, član
- Mara Milošević, član
- Draško Stanivuković, član
- Marinko Dragišić, član
- Begija Smajić, član
21. ODBOR ZA LOKALNU SAMOUPRAVU
- Srđan Todorović, predsjednik
- Igor Žunić, zamjenik predsjednika
- Goran Jerinić, član
- Ognjen Žmirić, član
- Tomica Stojanović, član
- Gordana Vidović, član
- Aleksandar Glavaš, član
- Spomenka Stevanović, član
22. ODBOR ZA TRGOVINU I TURIZAM
- Goran Jerinić, predsjednik
- Darko Mitrić, zamjenik predsjednika
- Aleksandar Subotić, član
- Pero Petrović, član
- Jelena Trivić, član
- Aleksandar Fulurija, član
- Đorđe Popović, član
- Duško Kalajdžić, spoljni član
- Selvid Hurtić, spoljni član
23. ZAJEDNIČKA KOMISIJE NARODNE SKUPŠTINE REPUBLIKE SRPSKE I VIJEĆA NARODA REPUBLIKE SRPSKE, ISPRED NARODNE SKUPŠTINE REPUBLIKE SRPSKE
- Nedeljko Čubrilović,
- Pero Petrović, član
- Nedeljko Glamočak, član
- Darko Banjac, član
- Senad Bratić, član
24. ETIČKI ODBOR
- Ranka Perić Romić, predsjednik
- Sonja Karadžić Jovičević, član
- Dragan Galić, član
- Andrea Dorić, član
- Spomenko Stojanović, član
25. ODBOR ZA KOORDINACIJU SA INSTITUCIJAMA I ORGANIZACIJAMA U VEZI SA IZGRADNjOM MEMORIJALNOG CENTRA „GRADINA“ I PRAĆENjEM USVAJANjA DEKLARACIJE O GENOCIDU NEZAVISNE DRŽAVE HRVATSKE NAD SRBIMA, JEVREJIMA I ROMIMA TOKOM DRUGOG SVJETSKOG RATA, U PARLAMENTIMA DRUGIH DRŽAVA
- Dražen Vrhovac, predsjednik
- Milan Tubin, zamjenik predsjednika
- Dane Malešević, član
- Dragoslav Kabić, član
- Denis Šulić, član
- Perica Bundalo, član
- Dragan Čavić, član
- Milan Dakić, član
26. RADNO TIJELO NARODNE SKUPŠTINE REPUBLIKE SRPSKE KOJE VRŠI NADZOR NAD PRIKUPLjANjEM I RASPODJELOM SREDSTAVA FONDA SOLIDARNOSTI ZA DIJAGNOSTIKU I LIJEČENjE OBOLjENjA, STANjA I POVREDE DJECE U INOSTRANSTVU
- Nedeljko Glamočak, predsjednik
- Aleksandar Subotić, zamjenik predsjednika
- Gordana Tešanović, član
- Ljubiša Krunić, član
- Milan Radović, član