Одбори, комисије, радна тијела Десетог сазива Народне скупштине
Народна скупштина Републике Српске конституисала је нове саставе одбора, комисија и других парламентарних радних тијела Десетог сазива.
ПРЕГЛЕД РАДНИХ ТИЈЕЛА
НАРОДНЕ СКУПШТИНЕ РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ –
ДЕСЕТИ САЗИВ
1. КОМИСИЈА ЗА ИЗБОР И ИМЕНОВАЊЕ
- Игор Жунић, предсједник
- Давор Шешић, замјеник предсједника
- Душица Шолаја, члан
- Радован Вишковић,члан
- Дарко Митрић, члан
- Горан Селак, члан
- Драган Галић, члан
- Сенад Братић, члан
- Душко Ивић, члан
2. АДМИНИСТРАТИВНА КОМИСИЈА
- Славко Глигорић, предсједник
- Милан Тубин, замјеник предсједника
- Радован Вишковић, члан
- Саша Поповић,члан
- Перица Бундало, члан
- Крсто Јандрић, члан
- Костадин Васић, члан
- Споменка Стевановић, члан
- Един Рамић, члан
3. ОДБОР ЗА УСТАВНА ПИТАЊА
- Недељко Чубриловић, предсједник
- Давор Шешић, замјеник предсједника
- Валерија Лакић, члан
- Душица Шолаја, члан
- Денис Шулић, члан
- Перица Бундало, члан
- Милан Петковић, члан
- Максим Скоко, члан
- Дарко Радић, спољни члан
- Милко Грмуша, спољни члан
4. ЗАКОНОДАВНИ ОДБОР
- Душица Шолаја, предсједник
- Иванка Марковић, замјеник предсједника
- Валерија Лакић, члан
- Срђан Мазалица, члан
- Недељко Гламочак, члан
- Гордана Видовић, члан
- Милан Петковић, члан
- Андреа Дорић, члан
- Дарко Бањац, члан
- Бојан Видић, спољни члан
- Владимир Ковачевић, спољни члан
5. ОДБОР ЗА ПОЛИТИЧКИ СИСТЕМ, ПРАВОСУЂЕ И УПРАВУ
- Драган Чавић, предсједник
- Иванка Марковић, замјеник предсједника
- Никола Шпирић, члан
- Обрен Марковић, члан
- Младен Поповић,члан
- Љубиша Крунић, члан
- Горан Селак, члан
- Мирко Совиљ, члан
- Небојша Марић, члан
6. ОДБОР ЗА РЕВИЗИЈУ
- Томица Стојановић, предсједник
- Ристо Марић, замјеник предсједника
- Зоран Тегелтија, члан
- Жељка Стојичић, члан
- Дражен Врховац,члан
- Игор Црнадак, члан
- Небојша Вукановић, члан
- Споменко Стојановић, члан
- Сенад Братић, члан
7. ОДБОР ЗА ПРИВРЕДУ
- Максим Скоко, предсједник
- Миленко Вићановић, замјеник предсједника
- Илија Таминџија, члан
- Недељко Ћорић, члан
- Милутин Тасовац, члан
- Миладин Станић, члан
- Милан Петковић, члан
- Милан Радовић, члан
- Данијел Јошић, члан
- Љубимко Чакаљ, спољни члан
- Зоран Лукић, спољни члан
8. ОДБОР ЗА ФИНАНСИЈЕ И БУЏЕТ
- Жељка Стојичић, предсједник
- Јелена Тривић, замјеник предсједника
- Никола Шпирић, члан
- Зоран Тегелтија, члан
- Недељко Ћорић, члан
- Зоран Видић, члан
- Срђан Тодоровић, члан
- Милан Радовић, члан
- Небојша Марић, члан
- Радмила Стојнић, спољни члан
- Милорад Софренић, спољни члан
9. ОДБОР ЗА ПРАЋЕЊЕ СТАЊА У ОБЛАСТИ ПЕНЗИЈСКО-ИНВАЛИДСКОГ ОСИГУРАЊА
- Милица Ловрић, предсједник
- Зоран Видић, замјеник предсједника
- Огњен Жмирић, члан
- Саша Поповић,члан
- Наташа Стевановић, члан
- Саво Вулић, члан
- Мирко Совиљ, члан
- Раде Ракуљ, спољни члан
- Слободан Брдар, спољни члан
10. ОДБОР ЗА ЗАШТИТУ ЖИВОТНЕ СРЕДИНЕ
- Илија Таминџија, предсједник
- Ристо Марић, замјеник предсједника
- Младен Поповић, члан
- Александар Суботић, члан
- Дарко Митрић, члан
- Миленко Вићановић, члан
- Наташа Стевановић, члан
- Милан Дакић, члан
- Мијо Перкунић, члан
11. ОДБОР ЗА ЕВРОПСКЕ ИНТЕГРАЦИЈЕ И РЕГИОНАЛНУ САРАДЊУ
- Игор Црнадак, предсједник
- Александар Главаш, замјеник предсједника
- Владо Ђајић, члан
- Срђан Мазалица, члан
- Андреа Дорић,члан
- Жељко Бабић,члан
- Сенад Братић, члан
- Вања Бајић, спољни члан
- Синиша Бундало, спољни члан
12. ОДБОР ЗА БЕЗБЈЕДНОСТ
- Дарко Бабаљ, предсједник
- Горан Селак, замјеник предсједника
- Илија Таминџија, члан
- Мирослав Вујичић, члан
- Драган Галић, члан
- Костадин Васић, члан
- Ђорђе Поповић, члан
13. ОДБОР ЗА ОБРАЗОВАЊЕ, НАУКУ КУЛТУРУ И ИНФОРМИСАЊЕ
- Гордана Тешановић, предсједник
- Петар Ђокић, замјеник предсједника
- Ранка Перић Ромић, члан
- Дражен Врховац, члан
- Крсто Јандрић, члан
- Наталија Тривић, члан
- Иванка Марковић, члан
- Дане Малешевић, члан
- Данијел Јошић, члан
- Данијела Мрда, спољни члан
- Сњежана Божић, спољни члан
14. ОДБОР ЗА ПРЕДСТАВКЕ, ПРИЈЕДЛОГЕ И ДРУШТВЕНИ НАДЗОР
- Драшко Станивуковић, предсједник
- Срђан Мазалица, замјеник предсједника
- Милутин Тасовац, члан
- Небојша Вукановић, члан
- Александар Фулурија, члан
- Маринко Драгишић, члан
- Милан Дакић, члан
15. ОДБОР ЗА ЗАШТИТУ ПРАВА ИЗБЈЕГЛИЦА, РАСЕЉЕНИХ ЛИЦА И ПОВРАТНИКА
- Милан Шврака, предсједник
- Дане Малешевић, замјеник предсједника
- Наташа Трифковић,члан
- Ранка Перић Ромић, члан
- Зоран Видић, члан
- Саво Вулић, члан
- Бегија Смајић, члан
16. ОДБОР ЈЕДНАКИХ МОГУЋНОСТИ
- Мијо Перкунић, предсједник
- Иванка Марковић, замјеник предсједника
- Наташа Трифковић, члан
- Мара Милошевић, члан
- Наташа Стевановић, члан
- Андреа Дорић, члан
- Ђорђе Поповић, члан
17. ОДБОР ЗА ПОЉОПРИВРЕДУ, ШУМАРСТВО И ВОДОПРИВРЕДУ
- Обрен Марковић, предсједник
- Томица Стојановић, замјеник предсједника
- Огњен Жмирић, члан
- Мирослав Вујичић, члан
- Наталија Тривић, члан
- Споменко Стојановић, члан
- Един Рамић, члан
- Весна Јунгић, спољни члан
- Милорад Стјепановић, спољни члан
18. ОДБОР ЗА БОРАЧКО-ИНВАЛИДСКУ ЗАШТИТУ
- Маринко Драгишић, предсједник
- Љубиша Крунић, замјеник предсједника
- Драгослав Кабић, члан
- Перо Петровић, члан
- Недељко Гламочак, члан
- Милан Тубин, члан
- Славко Глигорић, члан
19. ОДБОР ЗА ЗДРАВСТВО, РАД И СОЦИЈАЛНУ ПОЛИТИКУ
- Душко Ивић, предсједник
- Милан Шврака, замјеник предсједника
- Милица Ловрић, члан
- Гордана Тешановић, члан
- Владо Ђајић, члан
- Соња Караџић Јовичевић, члан
- Бранко Бутулија, члан
- Александар Фулурија, члан
- Петар Ђокић, члан
- Горан Лончаревић,спољни члан
- Нено Добријевић, спољни члан
20. ОДБОР ЗА ПИТАЊА ДЈЕЦЕ, МЛАДИХ И СПОРТА
- Давор Шешић, предсједник
- Денис Шулић, замјеник предсједнка,
- Данијел Јошић, члан
- Мара Милошевић, члан
- Драшко Станивуковић, члан
- Маринко Драгишић, члан
- Бегија Смајић, члан
21. ОДБОР ЗА ЛОКАЛНУ САМОУПРАВУ
- Срђан Тодоровић, предсједник
- Игор Жунић, замјеник предсједника
- Горан Јеринић, члан
- Огњен Жмирић, члан
- Томица Стојановић, члан
- Гордана Видовић, члан
- Александар Главаш, члан
- Споменка Стевановић, члан
22. ОДБОР ЗА ТРГОВИНУ И ТУРИЗАМ
- Горан Јеринић, предсједник
- Дарко Митрић, замјеник предсједника
- Александар Суботић, члан
- Перо Петровић, члан
- Јелена Тривић, члан
- Александар Фулурија, члан
- Ђорђе Поповић, члан
- Душко Калајџић, спољни члан
- Селвид Хуртић, спољни члан
23. ЗАЈЕДНИЧКА КОМИСИЈЕ НАРОДНЕ СКУПШТИНЕ РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ И ВИЈЕЋА НАРОДА РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ, ИСПРЕД НАРОДНЕ СКУПШТИНЕ РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ
- Недељко Чубриловић,
- Перо Петровић, члан
- Недељко Гламочак, члан
- Дарко Бањац, члан
- Сенад Братић, члан
24. ЕТИЧКИ ОДБОР
- Ранка Перић Ромић, предсједник
- Соња Караџић Јовичевић, члан
- Драган Галић, члан
- Андреа Дорић, члан
- Споменко Стојановић, члан
25. ОДБОР ЗА КООРДИНАЦИЈУ СА ИНСТИТУЦИЈАМА И ОРГАНИЗАЦИЈАМА У ВЕЗИ СА ИЗГРАДЊОМ МЕМОРИЈАЛНОГ ЦЕНТРА „ГРАДИНА“ И ПРАЋЕЊЕМ УСВАЈАЊА ДЕКЛАРАЦИЈЕ О ГЕНОЦИДУ НЕЗАВИСНЕ ДРЖАВЕ ХРВАТСКЕ НАД СРБИМА, ЈЕВРЕЈИМА И РОМИМА ТОКОМ ДРУГОГ СВЈЕТСКОГ РАТА, У ПАРЛАМЕНТИМА ДРУГИХ ДРЖАВА
- Дражен Врховац, предсједник
- Милан Тубин, замјеник предсједника
- Дане Малешевић, члан
- Драгослав Кабић, члан
- Денис Шулић, члан
- Перица Бундало, члан
- Драган Чавић, члан
- Милан Дакић, члан
26. РАДНО ТИЈЕЛО НАРОДНЕ СКУПШТИНЕ РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ КОЈЕ ВРШИ НАДЗОР НАД ПРИКУПЉАЊЕМ И РАСПОДЈЕЛОМ СРЕДСТАВА ФОНДА СОЛИДАРНОСТИ ЗА ДИЈАГНОСТИКУ И ЛИЈЕЧЕЊЕ ОБОЉЕЊА, СТАЊА И ПОВРЕДЕ ДЈЕЦЕ У ИНОСТРАНСТВУ
- Недељко Гламочак, предсједник
- Александар Суботић, замјеник предсједника
- Гордана Тешановић, члан
- Љубиша Крунић, члан
- Милан Радовић, члан